LAG

japs35

Member
Oyun Lagtan Geçilmiyor Oynanmıyor Bunun Ne Zaman Farkına Varcaksınız Bütün Oyuncular Bundan Şikayetci Ama Siz Lag Yok Diyorsunuz Tüm Oyuncular Yalancı Bi Siz Mi Doğrusunuz @Narynkol

Narynkol

Game Master
Yönetici
Selamlar,

Bazı durumlarda lag olmadığı, bazı zamanlarda ise lag olduğu gözlenmiştir.

Maalesef bazı oyuncularımızın yönetimi yanıltmak için lag olmayan durumlarda bile lag var demelerinden kaynaklı, yöneticiler giriş yapıp "lag yoktur" gibi bir tespit yapmıştır.

Ancak dün akşam bize ulaşan birkaç oyuncumuz, lagın gün içinde belli aralıklar ile tekrar ettiğini (örneğin 1 saatte bir 5 dakika süre ile) ama o süreçler dışında oyunun düzeldiğini iletti. Ardından o oyuncularımızın isteği ile aynı anda oyuna girdik ve oyunda lagın inanılmaz seviyede olduğunu sizler gibi gözledik.

Ardından yapılan çalışmalarda sunucumuza saldırı olduğu ve engellendiği an "o anki lagın" düzeldiği gözlendi.

Birkaç oyuncumuz lag saat ve sürelerini bize iletmekte yardımcı olacaklarını söylediler. Biz de bu süreçte onlardan gelen süreler ile geçmişe dönük log incelemesi yapacağız ve lagın kaynağını anlayacağız. Dün gece olan gibi.

Bu süreçte bize en çok yardımcı olan oyuncular olduğu gibi yine en çok zarar veren de oyuncular oluyor.

İlginiz ve şikayetiniz için teşekkürlerimizi sunarız.

KenanOpie

Active member
Yani siz diyosunuz ki. Oyuncular lag yokken lag var diyo.
Şakamı abi bu, adam nie öyle bi yalan söylesin. Karşıdakini suçlamak için elinizden geleni yapıyosunuz.
İnsanlar nöbet mi tutucak size lag başkadığında haber vermek için.
Okadar gm var moderatör var. Girsin saatlerce beklesin.
Zaten lagın boss saatlerinde olduğunu görcek.
1 saatte 1 boss atıyo.
İnsanlar bos kesmek için oyuna giriyo. Yoğun girişte lag oluşuyo(bence).
Bide bowl da mal mal birbirlerine bakıyolar. Boss kesildimi town atıp çıkıolar.
Oyun bu hale geldi. Yönetimmiz de oyuncuları yalancılıkla suçluyo. Valla helal olsn.
Harika bi sisteminiz var. 😊👍

Narynkol

Game Master
Yönetici
Yani siz diyosunuz ki. Oyuncular lag yokken lag var diyo.
Şakamı abi bu, adam nie öyle bi yalan söylesin. Karşıdakini suçlamak için elinizden geleni yapıyosunuz.
İnsanlar nöbet mi tutucak size lag başkadığında haber vermek için.
Okadar gm var moderatör var. Girsin saatlerce beklesin.
Zaten lagın boss saatlerinde olduğunu görcek.
1 saatte 1 boss atıyo.
İnsanlar bos kesmek için oyuna giriyo. Yoğun girişte lag oluşuyo(bence).
Bide bowl da mal mal birbirlerine bakıyolar. Boss kesildimi town atıp çıkıolar.
Oyun bu hale geldi. Yönetimmiz de oyuncuları yalancılıkla suçluyo. Valla helal olsn.
Harika bi sisteminiz var. 😊👍

Gelen dönütler bu şekilde olduğu için bu şekilde açıklama yaptık. Tabii ki hiçbir oyuncumuzu yalancılık ile suçlamıyoruz ancak geçmişte buna benzer birçok olayla karşılaştık. (Örneğin hasar dengelerinde yönetimi yanıltmak vs.) Ulaştığımız oyuncular da bunu doğruladı.

Ayrıca hiçbir oyuncumuzdan nöbet tutmasını istemedik, sadece aktif olduğu saatlerde bize yaşadıklarını iletmesini istedik ve yüzlerce oyuncumuz da seve seve bu işleme katıldı. Polemik yaratmak ne size ne de bizlere bir şey katmayacaktır :)

Açıklamayı yaptıktan sonra bugün gelen dönütler fazlasıyla sağlıklı, sanıyorum geliştirici ekibimiz gelecek güncellemede var olan bir optimizasyon problemi var ise kapatacaktır.

Eğer Lag sebebi dediğiniz gibi ise gelecek güncellemede %80 oranında çözülecektir çünkü bu konu hakkında çok derin geliştirmeler yapıldı.

İyi oyunlar dileriz.

KenanOpie

Active member
Seve seve katıla katıla bi hal olduk betadan beri. Artık sıkıldık seve seve katılmalara.
bütün beta süreci nereye gitti. Betadan sonraki birçok hasar denemeleri lag denemeleri. anlamak zor.
Sizinle polemiğe girmem ben, ben oyuncu olarak eleştirimi yaparım. Yönetimimizin eleştiri kaldıramama problemi var. Eleştri olmazsa gelişme olmaz.
Biz eleştricez siz geliştirceksiniz. İşiniz bu çünkü.
Yüksek ihtimal boss bowldan kalkacak hatta avard-gah haritasından.
Anlık girişler çok yoğun olmadığından lag problemi biraz hafifleyecek.
Peki yenilikler?
Mesela oyuna Gelecek geliştirmeler neler olacak.
Örneğin ben int pri olarak elime maul dışında bişey takabilecekmiyim.
Yahut herkez kill alarak kutu kasarken. Bana hiçbirşey verilmiyor buna bi çözm buldunuz mu.
Yahut chitin yerine shel giyme lüksüne sahip olabilecekmiyiz. (int priler)
Yapılan geliştirmeler neler en azından insanlarla paylaşın ki. Bizde bilelim.

KenanOpie

Active member
Gelen dönütler bu şekilde olduğu için bu şekilde açıklama yaptık. Tabii ki hiçbir oyuncumuzu yalancılık ile suçlamıyoruz ancak geçmişte buna benzer birçok olayla karşılaştık. (Örneğin hasar dengelerinde yönetimi yanıltmak vs.) Ulaştığımız oyuncular da bunu doğruladı.

Ayrıca hiçbir oyuncumuzdan nöbet tutmasını istemedik, sadece aktif olduğu saatlerde bize yaşadıklarını iletmesini istedik ve yüzlerce oyuncumuz da seve seve bu işleme katıldı. Polemik yaratmak ne size ne de bizlere bir şey katmayacaktır :)

Açıklamayı yaptıktan sonra bugün gelen dönütler fazlasıyla sağlıklı, sanıyorum geliştirici ekibimiz gelecek güncellemede var olan bir optimizasyon problemi var ise kapatacaktır.

Eğer Lag sebebi dediğiniz gibi ise gelecek güncellemede %80 oranında çözülecektir çünkü bu konu hakkında çok derin geliştirmeler yapıldı.

İyi oyunlar dileriz.
.

Narynkol

Game Master
Yönetici
Seve seve katıla katıla bi hal olduk betadan beri. Artık sıkıldık seve seve katılmalara.
bütün beta süreci nereye gitti. Betadan sonraki birçok hasar denemeleri lag denemeleri. anlamak zor.
Sizinle polemiğe girmem ben, ben oyuncu olarak eleştirimi yaparım. Yönetimimizin eleştiri kaldıramama problemi var. Eleştri olmazsa gelişme olmaz.
Biz eleştricez siz geliştirceksiniz. İşiniz bu çünkü.
Yüksek ihtimal boss bowldan kalkacak hatta avard-gah haritasından.
Anlık girişler çok yoğun olmadığından lag problemi biraz hafifleyecek.
Peki yenilikler?
Mesela oyuna Gelecek geliştirmeler neler olacak.
Örneğin ben int pri olarak elime maul dışında bişey takabilecekmiyim.
Yahut herkez kill alarak kutu kasarken. Bana hiçbirşey verilmiyor buna bi çözm buldunuz mu.
Yahut chitin yerine shel giyme lüksüne sahip olabilecekmiyiz. (int priler)
Yapılan geliştirmeler neler en azından insanlarla paylaşın ki. Bizde bilelim.

Güncelleme tarihi paylaşıldığı zaman yenilikler de sizlerle paylaşılacaktır. Henüz beklemek zorundasınız.