kumand kaldırılırsa nolur

Titannn

Active member
Merhaba,

Kumand kaldirilmasina karşıyım. Çünkü bu oyunu oynayan kitlenin çoğu 30 yaş ve üzeri kitle işi gücü cocugu olan bir kitle bu sebeple elle oynayarak emekle birşeyler yapılması item dizmesi imkansız bir kitleyiz. Bu tren hesaplar, botlar vesayre gibi haksız kazanç elde eden hesaplarin önüne geçmek çok zor. Benim önerim günlük görev getirilmesi,droblar kisilsin yine atsın ama 12 saatte 5 citin gibi olsun, onun yerine her slotun zorluguna göre ödül verilsin. Örnek vermek gerekirse 200-300 adet golem kes +1 basılabilir ve satılabilir çitin al gibi. Ama günluk görevinde sınırı olmalı günde 5 kez yapılabilir gibi. Bu sistem her kitle için en net çözüm olarak görüyorum.

Saygılarımla

Herkeze iyi oyunlar...

Son düzenleme:

Titannn

Active member
Ayrıca oto atack yapicak sanal makro gibi programlar varken kumand kaldirmak mantiksiz hileci herzaman hile kullanicak. Bu oyunun kitlesi aç doymak bilmez. Kumand kaldirmak yapimciya zarar vermekten pus satislarinin düşmesinden başka bir işe yaramaz.

Cengo

Well-known member
@Bysaatchi nin açmış olduğu konuya cevap kapatıldığından dolayı bende buraya yazmak istedim.Kummand şuanda inaktif edilemez oyunda ki illegal işlemler ile geçimlerini sağlayan bu kadar adam hala cirit atıyor iken savunmanız olan bizler şuanda görsellik için uğraşıyoruz onlarla ilgileniyoruz diyorken birde kummand kaldırıldıktan sonra auto clicker lar ile nasıl mücadele edebileceksiniz ? Bunları yapabilmeniz için önce GB leri kasa charlari temizleyin yapacaksanız da sonra yapın GB fiyatını 10 x e vurdurmanin mantığı nerede ?

Repulack_

Well-known member
Bence cihaz ban sistemi gelmesi gerekir, Bu zamanda imeil değiştirmek kolay oldu fakat tek çözümün bu olduğunu düşünüyorum.
yada oyunun android sürümünün yükseltilmesi de olabilir aslında

ibrahimka

Active member
Hayatım boyunca bu oyunu oynadım gibi birşey, hiç elle oynamadım desem yalan olur belki bir kaç ay delosta 3 kat solucan kesmiştim 80 den düşme warrior ile :) elinle oynaman lazım artık deseler farmı bırakırım. Maden pazar ve upgrade yaparım. Hiç cz de çıkmadım gibi.birşey ama burda 10/3 bi warrior yapıp cz ye çıkmak istiyorum. Kummondt kalkarsa maden ve anvil yolu gözükür bana :)

PestControl

Well-known member
Bence burada yapılması gereken ticketlarla ilgilenecek bir personelin işe alınması ve ticket sisteminin oyunculara daha iyi tanıtılması. Adam 65 lvl olmuş ticket atmayı bilmiyor. Burada eksik yonlendirmeden kaynaklanıyor. Bilen oyuncular da zaten ticketlere bakılmıyor, yapan yaptığı ile kalıyor diye pes etmiş. Geliri olan bir şirkete bir iki personel almanın bu kadar ek maliyet getireceğini sanmıyorum. Oyun içi aktif gm de gelebilir. Parlayan zırhla bilinen nickle değilde normal bir oyuncu gibi slotları gezecek ve gozlemleyecek bir iki personel istihdam edilebilir. Sen o zaman gör cümbüşü o küfürbaz server alay komutanı karşısında ictimaya duran erler gibi nasıl mum oluyor.

bucukmehmet58

Well-known member
30 Yaşında evli 1 çocuk sahibi bir user olarak,
şuanda akşamları exp kasarken bile problem yaşamaktayız eşimiz ile çocugumuz ile çogu işi kummand yapıyorken bile maalesef.
sabah 6 da evden çıkıp akşam 7 de eve geliyorum duş yemek v.s derken eve girince kummand açıyorum çara sonra işlerimi hallediyorum,
saat zaten 9 oluyor. bu arada ben hanıma mı vakit ayırayım,oyun ile mi ilgileneyim, oglum ile mi oynayayım egleneyim :)
kummand 'ın pasif hale getirmek düşünülmemeli, malum oyundaki yöneticiler gibi davranılmaması taraftarıyım gene normal userler zarar görecek... 10 tane trenciye zarar vermekle kalmaz. 500 tane benim gibi birey olarak bu oyunu oynayan çarını kasmak isteyen bireylere daha çok etki eder.

daha sağlıklı düşünülmeli, normal userlere zarar vermeden onları bir kayıp a ugratmadan kesin çözümlere ulaşılmalı.

Bysaatchi

Forum Moderatörü
@Bysaatchi nin açmış olduğu konuya cevap kapatıldığından dolayı bende buraya yazmak istedim.Kummand şuanda inaktif edilemez oyunda ki illegal işlemler ile geçimlerini sağlayan bu kadar adam hala cirit atıyor iken savunmanız olan bizler şuanda görsellik için uğraşıyoruz onlarla ilgileniyoruz diyorken birde kummand kaldırıldıktan sonra auto clicker lar ile nasıl mücadele edebileceksiniz ? Bunları yapabilmeniz için önce GB leri kasa charlari temizleyin yapacaksanız da sonra yapın GB fiyatını 10 x e vurdurmanin mantığı nerede ?
Merhaba @Cengo

Auto clicker ler ile mücadele çok basit. Eğer ek bir uygulama ile açıp oynuyor ise ekrana 4 rakamlı onay kodu gönderilir ve oyuncunun girmesi istenir. Girmez ise oyundan atılır. Bunu crackleyecek hiçbir robot yok daha. 2 adımlı doğrulama kodu (Ben Robot Değilim) uygulaması gibi. Herşeyin basit bir yolu vardır elbet. Ya da daha pahalı yapılması ve herkesin bu kummanda erişiminin engellenmesi amaçlanmalı.
Gerçekten beni çok rahatsız ediyor bu GB satıyorlar, kastırmıyorlar, tren açıyorlar, oynatmıyorlar, elletmiyorlar gibi söylemler.
Kimisini biliyorum, Troll un oradaki slottan adamı bannlatıp kendi geçip oynamak için ağlayıp zırlıyor, kendi Troll oluyor farkındayım.
Ayrıca güzel fikirleri olanlar yazsın, ben hepsini okuyorum.

İyi oyunlar.

Kummand kaldırlamaz kaldırılmamalı her oyunun kendine öz otomatik atak sistemi mevcut ve bu oyununda CZ de oto atak yapılmadığına göre herhangi bir sorun oluşturmaması lazım tüm oyuncuların iyi düşünmesini rica ederim

Cengo

Well-known member
Merhaba @Cengo

Auto clicker ler ile mücadele çok basit. Eğer ek bir uygulama ile açıp oynuyor ise ekrana 4 rakamlı onay kodu gönderilir ve oyuncunun girmesi istenir. Girmez ise oyundan atılır. Bunu crackleyecek hiçbir robot yok daha. 2 adımlı doğrulama kodu (Ben Robot Değilim) uygulaması gibi. Herşeyin basit bir yolu vardır elbet. Ya da daha pahalı yapılması ve herkesin bu kummanda erişiminin engellenmesi amaçlanmalı.
Gerçekten beni çok rahatsız ediyor bu GB satıyorlar, kastırmıyorlar, tren açıyorlar, oynatmıyorlar, elletmiyorlar gibi söylemler.
Kimisini biliyorum, Troll un oradaki slottan adamı bannlatıp kendi geçip oynamak için ağlayıp zırlıyor, kendi Troll oluyor farkındayım.
Ayrıca güzel fikirleri olanlar yazsın, ben hepsini okuyorum.

İyi oyunlar.
Buda çözüm deil ne yazık ki GB yi iş edinmiş 7-24 evde cihaz başında olan adama kod gitse ne olur gitmese ne olur ?
Bence burada yapılması gereken ticketlarla ilgilenecek bir personelin işe alınması ve ticket sisteminin oyunculara daha iyi tanıtılması. Adam 65 lvl olmuş ticket atmayı bilmiyor. Burada eksik yonlendirmeden kaynaklanıyor. Bilen oyuncular da zaten ticketlere bakılmıyor, yapan yaptığı ile kalıyor diye pes etmiş. Geliri olan bir şirkete bir iki personel almanın bu kadar ek maliyet getireceğini sanmıyorum. Oyun içi aktif gm de gelebilir. Parlayan zırhla bilinen nickle değilde normal bir oyuncu gibi slotları gezecek ve gozlemleyecek bir iki personel istihdam edilebilir. Sen o zaman gör cümbüşü o küfürbaz server alay komutanı karşısında ictimaya duran erler gibi nasıl mum oluyor.
Kesinlikle katılıyorum sunuda ekliyeyim yapılması gereken tam olarak budur belli başlı 3-5 çalışan sadece oyunda bulunan farmer characterleri inceleyecek bu döngü sürekli devam edicek.Kusura bakma saatçhi güzel fikirlerin var çok başarılı ama çözüm yine olmayacak afk olanlar elenicek senin fikrin ile doğrudur fakat cihaz başında olanlar yine dvm edicek o sistemde kaldı ki o kod un da gelmesinin belli bir süresi olur öyle tahmin ediyorum süre belli olduktan sonra mesele deil 30 dk 1 saatte bir cihaz gezip kod lari girmek aksini düşünelim bu süreyi de eğer rast gele bir zaman diliminde atarsa ne yazikki ex teki oyununu arka planda oynatmaya aciz olan bilgisi olmayan arkadaşımız daha çok soğuyacak oyundan kusura bakma ama gerçekler böyle ne yazık ki .

Bysaatchi

Forum Moderatörü
Bence burada yapılması gereken ticketlarla ilgilenecek bir personelin işe alınması ve ticket sisteminin oyunculara daha iyi tanıtılması. Adam 65 lvl olmuş ticket atmayı bilmiyor.
Aslında ticket ile ilgili bir çalışmam var, ama şu ticketide 1 cash yapmaları lazım ki gereksiz yere yoğunluk oluşup cevap sürelerine de etkisi dokunuyor. :)

SabunluSu

Well-known member
Aslında ticket ile ilgili bir çalışmam var, ama şu ticketide 1 cash yapmaları lazım ki gereksiz yere yoğunluk oluşup cevap sürelerine de etkisi dokunuyor. :)

Kummand peşine düşmektense , bu seçenek daha mantıklı bir geliştirme seçeneği olabilir . Gm şerin üzerindeki gereksiz yükü kaldırır . Hatta 1 değil 5 cash olması lazım .

Kummand kaldırmak yeni başlayanlar için çözüm olmayacaktır . Asıl çözüm yeni server açmaktan geçer.

bucukmehmet58

Well-known member
oyunun bekası için atılacak ticketlerde cash talep edilir ise. şahsım dahil kimse ticket atmaz. neden derseniz. adamın multi olduguna eminim oyunu + yönde etkilecegini bildigimden ticket atacak olsam cash talep edilse hemen çıkarım. hem oyun için çabalayacagım hemde benden birşeyler gidecek, peki attıgımız ticket 'in dogrulugu sorgulandıgında haklı ise tarafımızada cash gönderimi yapılacak mı

Bysaatchi

Forum Moderatörü
Sen eski bir forum kullanıcısısın, bu zamana kadar açılan konularda çokça Screen shot görmüşsündür 50-200 arası cihazlar ile farm atan. Sana bu soruyu özellikle yöneltiyorum:
Bu hali ile yeni server gelse wormda kasan tren accountlardan sana exp kastıracaklarını düşünüyor musun?
O zaman işte ben anlaşılacağım, şimdi bu anketi yapmamın sebebi bu sürekli şikayet edilen 3 konu başlığını şikayet edenlere, bakın oylama yaptık ve çoğu kullanıcı bu hali ile memnun ve sizin bu söylemlerinizi degerlendiremeyeceğiz veya tam tersi kimse memnun değil bu yüzden bir çalışma yapılacağı gibi cevap vermemde yardımcı olması amacı ile yapıyorum.
Yani evet kalksın dense bile bu kummand kalkacak değil, sadece farklı politikalar ile değişikliklere gider en fazla.(yeni başlayanlara kummand verilmemesi gibi)

Bysaatchi

Forum Moderatörü
oyunun bekası için atılacak ticketlerde cash talep edilir ise. şahsım dahil kimse ticket atmaz. neden derseniz. adamın multi olduguna eminim oyunu + yönde etkilecegini bildigimden ticket atacak olsam cash talep edilse hemen çıkarım. hem oyun için çabalayacagım hemde benden birşeyler gidecek, peki attıgımız ticket 'in dogrulugu sorgulandıgında haklı ise tarafımızada cash gönderimi yapılacak mı
Attığınız ticketler, illegal kullanan oyunculara karşı istihbarat veya oyun Yöneticilerine yol göstermesi ve yardımcı olması halinde delil sunduğunuzda.
Ayrıca oyunda herhangi bir açık bulduğunuzda, bu açıktan faydalanmak yerine bunu ticket sistemi ile bildirdiğinizde. Bu durumlar neticesinde zaten oyun Yöneticilerinin uygun gördüğü bazı kullanıcılara hediyeler veriyor. 😉

SabunluSu

Well-known member
Sen eski bir forum kullanıcısısın, bu zamana kadar açılan konularda çokça Screen shot görmüşsündür 50-200 arası cihazlar ile farm atan. Sana bu soruyu özellikle yöneltiyorum:
Bu hali ile yeni server gelse wormda kasan tren accountlardan sana exp kastıracaklarını düşünüyor musun?
O zaman işte ben anlaşılacağım, şimdi bu anketi yapmamın sebebi bu sürekli şikayet edilen 3 konu başlığını şikayet edenlere, bakın oylama yaptık ve çoğu kullanıcı bu hali ile memnun ve sizin bu söylemlerinizi degerlendiremeyeceğiz veya tam tersi kimse memnun değil bu yüzden bir çalışma yapılacağı gibi cevap vermemde yardımcı olması amacı ile yapıyorum.
Yani evet kalksın dense bile bu kummand kalkacak değil, sadece farklı politikalar ile değişikliklere gider en fazla.(yeni başlayanlara kummand verilmemesi gibi)

2 farklı ss gördüm . 1 . si evet dediğin gibi odayı cihazlarla doldurmuş biri vardı 300 küsür ban atıldı muhtemelen o hesaplar da uçup gitti . 2. si gb cileri kınayıp bütün golem slotlarında mafyacılık oynayan şahısın ss leriydi onun hesaplarının banlandığını da sen paylaşmıştın .

Diğer bütün ss ler aynı adam tarafından farklı fforum nickleriyle aynı slot aynı kişileri şikayet eder nitelikteydi . Bunun nasıl bir trolleme olduğunu hepiniz gördünüz .

Geçen paylaştığım gibi cz de mage haric bütün jobları deneyip tutunamadığım için çıkmıştım . İron set veya beceremessem bile mudavili itemler edinebilmek için farmdan başka bir seçeneğimiz var mı ? Kusura bakmayın biri beni farmladığım slottan çıkaramayana kadar ben o slotta kasmak zorundayım günlük getirisi giderleri cıkınca 10-15 m birşey bütün derdiniz bu mu ?

evet yeni server acılınca yeni başlayacak insanlar emek vererek ciddi işler başaracaklardır . Şahsen kurulu bir düzeni bırakıp ne için yeni servere geçeyim o kadar emek varken ...

+ Hali hazırda farmlayan bir insan kummand mı alamayacak ? yeni başlayacak insanların kolaylıgı 2 paket kummand ı onu da ellerinden aldınız . Tamamiyle ticari bir hamle bence,karşı değilim tabiki boyle hamleler yapılacak ama en azından bunu farmcılara karşı bir tedbirmiş gibi sunmayın :(

Son düzenleme:

Bysaatchi

Forum Moderatörü
+ Hali hazırda farmlayan bir insan kummand mı alamayacak ? yeni başlayacak insanların kolaylıgı 2 paket kummand ı onu da ellerinden aldınız . Tamamiyle ticari bir hamle bence
Sende haklısın ama Kummand ile 10-15 m bırakıyor ise 24 saatte sana.
4 saatte manuel ile 30 m kasacak, el emeğinin karşılığı olabilecek bir sistem arayışındayım :)

Kummand ile farmını yapan yapsın ama manuel oynayanda emeğinin karşılığını alsın bir zahmet. Buna örnek PK haritası Averd-gah gibi kummandın açılamayacağı yarı PK Delos, Bifrost, Krowaz olmadığı gibi,
Hele Guild ile PK veya exp kasmaktan başka yapılacak hiçbirşey yok. İsilion, Guild War veya topluluk etkinlikleri gibi. Ya da sıralamaya giren oyuncular olsun, Guildlerin sıralamada üst sırada olması bir ödüle dahil değil, hiç bir getirisi yok. Hiçbir işe yaramıyor ve bu yüzden guildsiz de her türlü oynanabiliyor.
Ticari bir hamle yapmak istese Yönetim oyun parası Gold Bar ile satın alınabilen Kummand yerine koxp satar. Demek ki ticari bir hamle değil.
Ayrıca Oyuncuların yaptıkları suistimali Yönetime yansıtmamakta fayda var, zira 2 paket kummand ile Yönetimin cebine 2 kuruşun hesabını yapacak kadar küçük düşünmüyorlar.

bucukmehmet58

Well-known member
Sende haklısın ama Kummand ile 10-15 m bırakıyor ise 24 saatte sana.
4 saatte manuel ile 30 m kasacak, el emeğinin karşılığı olabilecek bir sistem arayışındayım :)

Kummand ile farmını yapan yapsın ama manuel oynayanda emeğinin karşılığını alsın bir zahmet. Buna örnek PK haritası Averd-gah gibi kummandın açılamayacağı yarı PK Delos, Bifrost, Krowaz olmadığı gibi,
Hele Guild ile PK veya exp kasmaktan başka yapılacak hiçbirşey yok. İsilion, Guild War veya topluluk etkinlikleri gibi. Ya da sıralamaya giren oyuncular olsun, Guildlerin sıralamada üst sırada olması bir ödüle dahil değil, hiç bir getirisi yok. Hiçbir işe yaramıyor ve bu yüzden guildsiz de her türlü oynanabiliyor.
Ticari bir hamle yapmak istese Yönetim oyun parası Gold Bar ile satın alınabilen Kummand yerine koxp satar. Demek ki ticari bir hamle değil.
Ayrıca Oyuncuların yaptıkları suistimali Yönetime yansıtmamakta fayda var, zira 2 paket kummand ile Yönetimin cebine 2 kuruşun hesabını yapacak kadar küçük düşünmüyorlar.
hayır abi çok mantıksız bu olay. ben evli barklı çalışan adamım. günde 4 saat bile oyuna veremem. en azından şimdi sabah işe giderken 2 çarımı koyuorum slora gücüm yettigince ks yemezsem 15/20m de ben kasıyorum evliyim dedim senin durumunu bilmem etmem ama,
akşam 7 de eve gelip duş yemek işlerini hallettikten sonra hanıma mı vakit ayıralım cocugumuza mı bakalım hanıma ev işlerinde yardım mı edelim oyun mu oynayalım ben hadi olduki 3 saat farm attım 30m kastım. işi gücü olmayan adam o zaman 300m kasacak günde. ben bu sefer ezilmeye başlayacagım kummand olmadıgı için kummand varken en azından o 50 kasarken ben 15-20 kasabiliyorum
biraz geniş açışı düşünün olayı. malum oyun yoneticileri gibi oynama o zaman kardeşim demezsin inşallah ? sevdigimiz bagımlısı oldugumuz için oynuyoruz...